Mjekët futen në grevë

09:31 | 17 Dhjetor 2018

Në hënën janë futur në grevë  punëtoret e sistemit shëndetësor në Kosovë.

Ata po kërkojnë ngitje të pagave për mjekët dhe punëtorët teknik të këtij sektori, shkruan Arbresh.info.

Greva do të zgjasë 24 orë ndërsa janë paralajmëruar edhe masa të tjera radikale në rast të mos përmbushjes së kërkesave të tyre.

Kryetari i sindikatës së Punëtorëve shëndetësisë, Xhemail Selmani ka thënë se ligji mbi pagat nuk do të miratohet as në vitin e ardhshëm, nuk ka interes të shtyhet ky ligj përpara./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara