Mitrovicë: Mbushen billbordet me fotografi të Thaçit e Veselit

17:50 | 5 Korrik 2020

Lagje të shumta në Mitrovicë sot janë mbushur me billborde në përkrahje të ish-udhëheqësve të UÇK-së, Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit.

Në rrugët “Mbretëresha Teutë”, “Shemsi Ahmeti”, “Bedri Gjinaj” dhe tek liqeni artificial i Lumit Ibër janë parë fotografi të Thaçit e Veselit, me përshkrimin “Çlirimtar, Mitrovica është me ju!”.

Po ashtu, billborde të ngjashme, ndonëse si duket me vetëorganizim qytetar, jo me mesazhe të njëjta po shihen edhe në komuna tjera të Kosovës.

Ndaj Thaçit e Veselit është ngritur një aktakuzë e pakonfirmuar me pretendime për krime lufte.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara