Ministria e Punëve të Jashtme ndriçohet me flamurin kuq e zi

00:08 | 28 Nëntor 2020

Objekti i Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës është ndriçuar me flamurin kuq e zi.

Flamuri kombëtar është vendosur për nder të festës së 28 Nëntorit që është nesër.

Po ashtu, për nder të Ditës së Flamurit, para ndërtesës së Kuvendit të Kosovës dhe para zyrës se Presidentit të Republikës është vendosur flamuri kombëtar shqiptar, krahas atij shtetëror të Kosovës.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara