Ministri Veliu priti në takim Këshilltarin politik të Lajçak, diskutojnë për dialogun Kosovë-Serbi

11:51 | 2 Korrik 2020

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, priti në takim  Umerr Arthur Al-Khatib, Këshilltarin politik dhe udhëheqësin e zyrës së Përfaqësuesit Special të BE-së për Dialogun Prishtinë-Beograd, Miroslav Lajçak.

Temë kryesore e këtij takimi ishte dialogu në mes të dy shteteve, me theks të veçantë marrëveshjet e dialogut të cilat ndërlidhin Ministrinë e Punëve të Brendshme.

Ministri Veliu u zotua se Kosova është e përkushtuar për dialogun dhe se gjitha çështjet që janë në kuadër të MPB-së do të shtyhen dhe avancohen me një përkushtim të jashtëzakonshëm, marrë parasysh rëndësinë e rrumbullaksimit të këtij procesi të rëndësishëm për vendin tonë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara