Ministri Pacolli uron kroatët në finale të botërorit

23:10 | 11 Korrik 2018

Kreu i diplomacisë kosovare, Behgjet Pacolli dhe njëherit zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë së Kosovës, ka uruar Kroacinë për fitore në kampionatit botëror.

Në një postim në llogarin e tij në facebook, ai ka uruar kroatët për këtë fitore dhe është shprehur i bindur se edhe Kosova dhe Shqipëria do të luajnë në Euro 2020.

Ky është postimi i tij i plotë:

Një fitore e bukur për Kroacinë. I urojmë miqve tanë fat në finale të botërorit, ku edhe jam i ftuar mysafirë. Jam i bindur se si Kosova ashtu edhe Shqipëria do të luajnë në Euro 2020. Duhet të investojmë më shumë në talentët tanë!! /Arbresh.info

Një fitore e bukur për Kroacinë ? I urojmë miqve tanë fat në finale të botërorit, ku edhe jam i ftuar mysafirë. Jam i…

Gepostet von Behgjet Pacolli am Mittwoch, 11. Juli 2018

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale