Ministri i Tregtisë thotë se dasmat s’janë lejuar

00:38 | 24 Qershor 2020

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, tha se lajmi për lejimin e dasmave është dezinformatë.

Ai tha se janë duke punuar në këtë gjë, por s’ka ende ndonjë vendim, njofton Klan Kosova.

“Nuk janë lejuar dasmat, kjo është dezinformatë. Jemi duke punuar në këtë drejti, por nuk ka vendim. Sot në mbledhjen e Qeverisë nuk është marrë vendim për këtë çështje”, tha ai për klankosova.tv.

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë u mor vendim që të rifillojë trafiku ajror dhe të hapet aeroporti “Adem Jashari”.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara