Ministri i jashtëm Konjufca takon ambasadorin amerikan Kosnett

16:44 | 12 Shkurt 2020

Gjatë ditës së sotme ministri i jashtëm Glauk Konjufca është takuar me ambasadorin amerikan Philip Kosnett.

Ata filluan një diskutim të rëndësishëm për thellimin e partneritetit global midis Shteteve të Bashkuara dhe Kosovës, avancimin e diplomacisë së Kosovës dhe sigurimin e integrimit euro-atlantik të Kosovës, thuhet në komunikatë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara