Meta: Përgjegjësit do të vihen para drejtësisë

10:36 | 2 Dhjetor 2019

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta se në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare është vendosur që të qohen para drejtësisë për ata që rezultojnë përgjegjës për pasojat e tërmetit.

Meta përmes një postimi në facebook ka shkruar gjithashtu se në atë mbledhje është diskutuar edhe për bashkëpunim për tejkalim të emergjencës dhe kthim të normalitetit, shkruan arbresh.info.

“Sot në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare, diskutuam për një bashkëveprim dhe koordinim më të ngushtë midis të gjitha institucioneve për përballimin e emergjencës deri në rivendosjen e normalitetit të plotë. E mbështetëm prokurorinë të çojë përpara hetimet dhe të vendosë para përgjegjësisë penale të gjithë ata që do të rezultojnë përgjegjës. Të sigurojmë burimet e brendshme dhe mbështetjen e duhur ndërkombëtare për tejkalimin e pasojave të rënda të këtij tërmeti të tmerrshëm”, ka shkruar Meta./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara