Macroni nis takimin vetëm me Thaçin dhe Vuçiqin

13:54 | 12 Nëntor 2019

Në kuadër të Forumit të Paqes në Paris, me ftesë të presidentit të Francës, Emmanuel Macron, ka mbajtur një takim trepalësh midis tre presidentëve: Macron, Thaçi dhe Vuçiq.

Këtë e ka konfirmuar edhe zyra për media e presidentit Thaçi.

“Po, në margjina të Forumit të Paqes në Paris, me ftesë të presidentit Macron, tash në orën 12:45 do të mbahet një takim trepalësh në mes të presidentit Macron, presidentit Thaçi dhe presidentit serb Aleksandër Vuçiq”, ka konfirmuar zyra për media e presidentit Thaçi.

Macroni ka theksuar disa herë se dëshiron përfshirjen e drejtpërdrejtë të Francës në dialogun midis Beogradit e Prishtinës, i ndërprerë tashmë një kohë.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara