Lushtaku: I tregova kryeparlamentares së re e pa përvojë se duhet të respektoj Kushtetutën

11:43 | 13 Shkurt 2020

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Mergim Lushtaku ka reaguar pasi vendosi fotografinë e presidentit të vendit, Hashim Thaçi mbrapa ulëses së kryetares së kuvendit.

Lushtaku përmes një postimi në facebook ka thënë se me këtë gjest i tregoi kryeparlamentares, Vjosa Osmani se duhet të respektoj Kushtetutën, shkruan arbresh.info.

Ai madje e ka quajtur Osmanin si të re dhe pa përvojë.

“Sot, me anë të një gjesti simbolik, edhe një herë provova t’i tregoj Kryeparlamentares së re dhe të pa përvojë, se ajo duhet ta dëshmojë praktikisht frymën e saj rugoviane – institucionaliste dhe të respektojë Kushtetutën e Republikës së Kosovës dhe ligjet në fuqi.

Hashim Thaçi është President aktual i Republikës së Kosovës dhe në bazë të legjislacionit në fuqi, fotoja e tij duhet të vendoset në vendin e caktuar, brenda zyrave të të gjitha institucioneve të vendit”, ka shkruar Lushtaku./arbresh.info/

 

PDK e vendos në Kuvend fotografinë e Hashim Thaçit

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara