Lluka: Askush sa Qeveria Haradinaj nuk u interesua për shoqatat e luftës

11:55 | 16 Gusht 2019

Sot është mbledhur Komisioni Qeveritar për Persona të Zhdukur.

E gjatë kësaj mbledhjen Jahja Lluka ka deklaruar se Qeveria e udhëhequr nga Ramush Haradinaj ka ndihmuar shumë shoqatat e  dala nga lufta, shkruan arbresh.info.

Ai ka shtuar gjithashtu se është obligim i tyre tu qëndrojnë pranë familjeve që janë në pritje.

“Asnjë Qeveri nuk është interesuar më shumë për shoqatat e dala nga lufta sesa Qeveria Haradinaj. Kemi qenë të interesuar tu qëndrojmë afër sa kemi pas mundësi, ndonjëherë ka pas edhe reagime pse. Pa marrë parasysh kush do të vjen ne e kemi obligim të punojmë dhe të zbardhim fatin e njerëzve tonë”, ka thënë ai./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara