Lluka: AKR do të themeloj Agjencinë e Eksporteve të Kosovës

15:51 | 2 Tetor 2019

Ministri i Zhvillimit Ekonomik dhe kandidati për deputet nga radhët e Aleancës Kosova e Re, Valdrin Lluka ka bërë të ditur se AKR do të themeloj Agjencinë e Eksporteve të Kosovës.

Lluka përmes një postimi në facebook ka shkruar gjithashtu se kjo Agjenci do të jetë e vetqëndrueshme, shkruan arbresh.info.

“AKR do të themeloj Agjencinë e Eksporteve të Kosovës. Agjencia do të jetë e vetqëndrueshme dhe do të jetë përgjegjës për të organizuar panaire”, ka thënë ai.

Ai gjatë ditës ka bërë të ditur se partia që ai është pjesë do të krijojnë biznes parqe në vende të ndryshme strategjike në Kosovë. Sipas Llukës kjo do të bëhet përmes Fondit Zhvillimor të Kosovës për të tërhequr investimet e huaja./arbresh.com/

Lexo edhe: Lluka: Fondi Zhvillimor i Kosovës do të krijoj kushte për investime të huaja

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara