lir Meta: Vizita ime në Kosovë shenjë falënderimi për ndihmën që na dha

14:29 | 4 Dhjetor 2019

Pas vizitës të familja Aliu, presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka vizituar komunën e Gjikanit.

Ai është pritur nga kryetari i komunës, Lutfi Haziri e pas një takimi janë deklaruar në një konferencë për medie, raporton portali arbresh.info

Haziri bëri të ditur se kanë biseduar për gjendjen pas tërmetit që goditi Shqipërinë.

Ai tha gjithashtu se në komunën e Gjianit janë të strehuar 86 qytetarë të Shqipërisë nga zonat e goditura nga tërmeti.

E i pasi i Shqipërisë tha se vizita e sotme është falënderim për ndihmën që dha Kosova.

“Vizita ime në Kosovë është shenjë falënderime për ndihmën që dha Kosova pas tërmetit që na preku. Për Ushtrinë e Kosovës, Policinë dhe qytetarët të cilët na dolën menjëherë në ndihmë”, ka thënë Meta.

Ai gjithashtu premtoj vazhdim të bashkëpunimit me Gjilanin dhe Kosovën. pasdite dhe mesnate nga rrënojat e hotelin që u shemb në qytetin e Durrësit./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara