Likaj: Dita e Alfabetit është njëra nga datat më të rëndësishme të kombit

18:03 | 22 Nëntor 2020

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj, ka thënë se Dita e Alfabetit më 22 nëntor është njëra nga datat më të rëndësishme të kombit shqiptar.

“Kongresi i Manastirit i 1908-ës, falë përpjekjes së intelektualëve të shquar të kohës jetësoi ëndrrën shumëvjeçare për një alfabet të njësuar shqip”, ka shkruar Likaj në rrjetin social Facebook.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara