Lëvizja Vetëvendosje pret në takim zyrtar delegacionin britanik

12:06 | 17 Korrik 2019

Lëvizja Vetëvendosje ka pritur në takim një delegacion zyrtar nga Mbretëria e Bashkuar.

Në krye të këtij delegacioni ishte Drejtori për Ballkanin Perëndimor në Zyrën për Marrëdhënie të Jashtme në Britani, Andreu Page, drejtuese e Sektorit të Analistëve, Susan Laffey dhe Ambasadori Ruairi O’Connell.

Nga radhët e Vetëvendosjes në këtë takim ishin prezent kryetari Albin Kurti, deputetët Glauk Konjufca, Fitore Pacolli dhe Saranda Bogujevci.

Në këtë takim është folur për mungesën e zhvillimit ekonomik, nivelin e lartë të papunësisë në Kosovë, nevojën për reformim të sistemit të drejtësisë dhe nevojën e lidhjes të sistemit edukativ me ekonominë.

Ky është postimi i plotë i Lëvizjes Vetëvendosje në këtë takim:

 

Takim me delegacionin zyrtar nga Mbretëria e BashkuarKryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Albin Kurti, i shoqëruar nga…

Publiée par Lëvizja VETËVENDOSJE! sur Mercredi 17 juillet 2019

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara