“Lëshojnë bajrakun”, performuesit e Vetëvendosjes nuk rrinë deri në orën 19:00

17:46 | 28 Maj 2020

Sheshet e Prishtinës ku po protestonin simpatizantë të VV-së tashmë janë zbrazur.

Protestuesit kanë filluar të largohen nga kjo protestë, raporton arbresh.info

Kjo protestë përfundoj ende pa u bërë ora 19:00 ashtu siç ishte e paraparë.

Protesta e sotme ishte e qetë dhe me kërkesa për të shkuar në zgjedhje.

Kujtojmë se kjo protestë e Lëvizjes Vetëvendosje ishte prag të vendimit të Gjykatës Kushtetuese për dekretin e presidentit Hashim Thaçi për mandatarin për formimin e qeverisë. /arbresh.info/

🔴#LIVE 3 në 1 pikë, "performanca" e Vetëvendosjes në shesh

Publiée par Arbresh.info sur Jeudi 28 mai 2020

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara