LAJMI I FUNDIT| Votohet Qeveria HOTI

13:16 | 3 Qershor 2020

Me 61 vota për, Avdullah Hoti është zgjedhur kryeministër i Kosovës.

61 deputetët të Kuvendit të Kosovës kanë votuar votuar për qeverinë Hoti, 24 kanë votuar kundër dhe një abstenim.

Kjo është Qeveria Hoti:

Kryeministër: Avdullah Hoti

Zëvendëskryeministër i parë: Besnik Tahiri

Zëvendëskryeministrat e tjerë: Driton Selmanaj, Albulena Balaj-Halimaj dhe Goran Rakiq

Ministër i Punëve të Brendshme – Agim Veliu

Ministre e Financave – Hykmete Bajrami

Ministër i Infrastrukturës – Arban Abrashi

Ministër i Shëndetësisë – Armend Zemaj

Ministër i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural – Besian Mustafa

Ministër i Mbrojtjes – Anton Quni

Ministre e Kulturës, Rinisë dhe Sporteve – Vlora Dumoshi

Ministre e Punëve të Jashtme dhe Diasporës – Meliza Haradinaj-Stublla

Ministër i Drejtësisë – Selim Selimi

Ministër i Arsimit dhe Shkencës – Ramë Likaj

Ministër i Ekonomisë dhe Ambientit  – Blerim Kuçi

Ministër i Tregtisë dhe Industrisë – Vesel Krasniqi

Ministër i Punës dhe Mirëqenies Sociale – Skender Reçica

Ministër i Pushtetit Lokal – Goran Rakiq

Ministër për Kthim dhe Komunitete – Dalibor Jevtiq

Ministër i Zhvillimit Rajonal – Enis Kervan

 

/arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara