Lajcak: Vuçiq dhe Hoti ranë dakord që të ndjekin zgjidhjen e kërkesave dhe rregullimeve të ndërsjella financiare për komunitetin jo-shumicë

16:28 | 16 Shtator 2020

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun, Miroslav Lajcak përmes një postimi në Twitter ka shkruar për takim e Hotit dhe Vuçiqit.

Ai ka thënë se të dy kanë rënë dakord për negociatorët që do të ndjekin zgjidhjen e kërkesave dhe rregullimeve të ndërsjella financiare për komunitetin jo shumicë, transmeton Arbresh.info

Postimi i tij i plotë:

“Pres Vuçiç & Kryeministri Hoti ranë dakord se negociatorët e tyre do të ndjekin zgjidhjen e kërkesave dhe rregullimeve të ndërsjella financiare për komunitetin jo-shumicë. Të dy temat janë v. Kompleks. Kjo është arsyeja pse ne do të diskutojmë pretendimet financiare nesër dhe rregullimet për komunitetin jo-shumicë në ditët në vijim.”/Arbresh.info/

Lajmet më të lexuara