Ky është moti për sot

07:52 | 2 Gusht 2016

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se sot mbi vendin tonë do të mbajë moti i freskët.

Sipas këtij instituti në shumicën  e komunave të Kosovës, temperaturat minimale gjatë ditës do të jenë 15 gradë , ndërkaq ajo maksimale do të arrijë në 28 gradë.

Temperatura maksimale do të mbizotërojnë në Prizren, Gjilan dhe Gjakovë.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara