Kuvendi mblidhet të martën në 11:00 për seancë të jashtëzakonshme

14:04 | 10 Prill 2020

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet të martën në orën 11:00 për seancën e jashtëzakonshme rreth propozimit të PDK-së për pakon emergjente 320-milionë euroshë për t’u përballur me pandeminë COVID-19, është bërë e ditur nga burime brenda Kuvendit.

Këto burime i kanë thënë KOHËS se mbledhja e kryesisë po vazhdon, por se është arritur pajtim për mbajtjen e seancës të martën.

PDK-ja ka propozuar miratimin e një pako emergjente financiare prej 320 milionë euro për të ndihmuar punëtorët e sektorit privat, bizneset dhe gjitha kategoritë shoqërore që po ballafaqohen me pandeminë e koronavirusit.

Përveç kësaj pike, kryesia e Kuvendit ka në rend dite është edhe ndërmarrjen e veprimeve sipas aktgjykimit të Gjykatës Kushtetuese për kufizimin e lëvizjes.

Mbledhja e kryesisë është duke u mbajtur pa praninë e medieve.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara