Kurti: Të gjithë në Kosovë i dëshirojnë shërim të shpejtë Boris Johnsonit

00:14 | 7 Prill 2020

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti i ka uruar shërim të shpejt homologut të tij britanik Boris Johnson, i cili po qëndron në kujdes intensiv.

“Me keqardhje morem lajmin që kryeministri britanik është në kujdes intensive për shkak të Covid-19. Sonte të gjithë në Kosovë i dëshirojnë Boris Johnson shërim të shpejtë dhe të plotë. Ne të gjithë jemi në këtë, dhe do ta kalojmë së bashku”, ka shkruar Kurti në Twitter./lajmi/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara