Kryesia e LDK-së bën homazhe te varri i Xhavit Ahmetit

10:58 | 21 Nëntor 2019

Kryesia e LDK-së, sot ka bërë homazhe të varri i anëtarit të kryesisë dhe veprimtari, Xhavit Ahmeti, me rastin e 23 vjetorit të vdekjes së tij.

Me këtë rast, vëllai i Ahmetiti,  Qemal Ahmeti tha se kujtimi për të vëllain e ka bërë gjithnjë krenar.

“Qe 23 vjet gjithmonë u kujtua dhe kjo na qenë krenar”, është shprehur ai.

Në anën tjetër edhe  Ismet Beqiri nga LDK, tha se Xhaviti ishte figura kyçe për LDK.

” E kujtojmë sot më rastin e 23 vjetorit. Xhaviti ishte krenari për LDK-në me punën e tij. Do e kujtojmë përherë”, u shpreh Beqiri/arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara