Kryeministri Kurti takon ambasadorin e Bullgarisë, Hristo Gudjev

19:14 | 7 Shkurt 2020

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, gjatë ditës së sotme priti në takim ambasadorin e shtetit të Bullgarisë, Hristo Gudjev.

Ambasadori z.Gudjev e uroi Kryeministrin Kurti për marrjen e detyrës së re, atë të parit të Qeverisë dhe njëherit i uroi suksese të mëtutjeshme.

Gjatë takimi Kryeministri Kurti mori mbështetje nga shteti bullgar për idetë progresive të qeverisë së re, e me theks të veçantë në atë të arsimit.​ /arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara