Kosova sot ka nënshkruar vendosjen e marrëdhënieve diplomatike me Barbadosin

18:21 | 9 Mars 2018

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka treguar se sot në zyrën e Konsullatës së Republikës së Kosovës në New York është nënshkruar vendosja e marrëdhënieve diplomatike mes kosovës e Barbadosit.

Statusi i plotë:

Sapo pranova një lajm fantastik. Pak ditë pasi që Barbadosi e njohu Kosovën si shtet të pavarur dhe sovran, sot u nënshkrua edhe vendosja e Marrëdhënieve Diplomatike në mes dy vende në New York.

Kjo është dëshmia më e mirë se sukseset e Kosovës në diplomaci janë të pandalshme dhe të pakthyeshme.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara