Kosova nuk po i trajton rreth 200 prona të saj jashtë shtetit (VIDEO)

20:42 | 30 Prill 2017

Njohës të ekonomisë thonë se përveç diplomacisë politike edhe diplomacia ekonomike së bashku me Agjencinë Kosovare të Privatizimit do të duhej t’i trajtojë pasurit e Kosovës që gjenden jashtë vendit dhe t’i kthehen ekonomisë së Kosovës, respektivisht shtetit të Kosovës.

Ndërmarrjet shoqërore jashtë vendit të cilat kanë mbetur ende të pa trajtuara nga autoritetet e Kosovës janë rreth 179, prej tyre mbi 110 sosh janë vetëm në Serbi./21Media

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara