Kosova kujton 3 mijë viktimat e 11 shtatorit, ndizen qirinj për ta

11:49 | 11 Shtator 2019

Më rastin e 11 shtatorit përvjetorit të 18 të sulmit terrorist në kullat binjake ne SHBA, 3 mijë viktimat i ka kujtuar edhe Kosova përmes aktiviteteve të ndryshme.

Pikërisht në kujtim të kësaj dite shoqata “Miqtë e Amerikës”, ka ndezur qirinj në  sheshi “Bill Clinton”, në Prishtinë.

Më këtë raste, përfaqësuesi i kësaj shoqate Agim Rexhepi, tha se populli shqiptar do të jetë mirënjohës ndaj shtetit amerikan për jetë e mot.

“ Ashtu siç kemi bë edhe herëve të tjera, populli shqiptar ka dit më veprua dhe mi tregu popullit Amerikan se ne jemi aj popull qe e kemi mërit me intervenua për ne. Faleminderit  Amerikë ta din populli amerikan dhe institucionet se populli shqiptar është falënderues dhe do të na kenë aleat për sot e mote”./arbresh.info/

�#LIVE Aktivitete në nderim të viktimave të sulmit terrorist të 11 shtatorit 2001 në ShBA

🔴#LIVE Aktivitete në nderim të viktimave të sulmit terrorist të 11 shtatorit 2001 në ShBA

Publiée par Arbresh.info sur Mercredi 11 septembre 2019

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara