Konsumojnë alkool në oborrin e shkollës gjatë kufizimit të lëvizjes, arrestohen 3 persona, njëri sulmon policët fizikisht

12:44 | 3 Prill 2020

Në fshatin Reshan të Suharekës, janë arrestuar 3 persona, pasi që nuk respektuan vendimin e qeverisë për kufizimin e kohës së lëvizjes  për shkak të virusit Covid -19.

Të arrestuarin ishin duke luajtur dhe duke pirë alkool në oborrin e shkollës, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës, transmeton arbresh.info.

Njëri nga të dyshuarit i kishte sulmuar fizikisht dy zyrtar policor  dhe i kishte penguar në kryerje të detyrës. Si pasoj e sulmit i dyshuari dhe dy polic kanë pësuar lëndime dhe kanë pranuar tretman mjekësor.

Me vendim të prokurorit 2 të dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt, ndërsa sulmuesi është dërguar në mbajtje.

Kjo është komunikata e plotë:

Fsh. Reshtan, Suharekë 02.04.2020-18:30. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar i cili së bashku me dy të dyshuar tjerë  nga njësiti policor janë hasë duke luajtur dhe konsumuar pije alkoolike në oborrin e shkollës duke mos  respektuar  vendimin e qeverisë për kufizimin e kohës së lëvizjes  për shkak të virusit Covid -19. I dyshuari i kishte sulmuar fizikisht dy zyrtar policor  dhe i kishte penguar në kryerje të detyrës. Si pasoj e sulmit i dyshuari dhe dy polic kanë pësuar lëndime dhe kanë pranuar tretman mjekësor. Njëri prej të dyshuarve me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje kurse dy të tjerët janë liruar në procedurë të rregullt./arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara