Komuna e Skenderajt dhe “HELP Kosovo”, fillojnë ndarjen e granteve për 22 qytetarë

18:14 | 15 Shtator 2020

Komuna e Skenderajt në bashkëpunim me organizatën “Help Kosovo”, sot kanë filluar shpërndarjen e granteve të fituara muaj më parë nga 22 qytetarë, për realizimin e projekteve të tyre.

I pranishëm gjatë kësaj shpërndarje ishte edhe nënkryetari i komunës, Nuredin Lushtaku, i cili falënderoj edhe një herë organizatën për përkrahjen e dhënë për qytetarët e Skenderajt, raporton arbresh.info.

Nënkryetari Lushtaku po ashtu uroj edhe fituesit për grantet, duke shpresuar që bizneset e tyre të kenë rritje dhe kështu të krijohen edhe vende të reja të punës edhe për qytetarët e tjerë të Skenderajt

Edhe fituesit e këtij projekti u shprehen entuziast për realizimin e ideve të tyre të biznesit, me ç`rast shprehen falënderime ndaj komunës dhe “Help Kosovo”, për mbështetjen e dhënë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara