Kjo është komuna me performancën më të mirë në Kosovë sipas USAID-it

19:34 | 14 Shtator 2020

USAID-i ka publikuar Indeksin e Konkurrueshmërisë për komunat e Kosovës.

Komuna me përformancën më të mirë për të tretin vit radhazi ka dal të jetë ajo e Lipjanit.

Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti ka thënë se i është mirënjohës qytetarëve dhe bashkëpunëtorëve për këtë rezultat.

Pas Lipjanit, komuna me performancën më të mirë ishte ajo e Gjakovës, pastaj Vitia, Rahoveci dhe top 5shen e mbyll, Juniku.

LAJM I MIRË KËTË PASDITE!#LIPJANI përsëri komuna me performancë më të lartë në indeksin e konkurrueshmërisë nga…

Publiée par Imri Ahmeti sur Lundi 14 septembre 2020

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara