Kështu të zbrazët nuk e keni parë asnjëherë Prishtinën

19:49 | 24 Mars 2020

Që nga lufta në Kosovë kryeqyteti nuk ka qenë kaq i qetë sa ishte sot.

Mbrëmjen e shkuar qeveria e Albin Kurti ka vendosur kufizim të lëvizjes së qytetarët për mos përhapje të koronavirusit të ri COVID-19, shkruan portali arbresh.info.

E duket se qytetarët po e respektojnë vendimin e qeverisë.

Përmes këtij vendimi ndalohet qarkullimi i qytetarëve dhe automjeteve private nga 24 mars 2020 gjatë orës 10:00 – 16:00 dhe prej orës 20:00 – 06:00, përveç për nevoja mjekësore, prodhim, furnizim dhe shitje të mallrave esenciale (ushqim dhe barna për njerëz dhe kafshë/shpezë), dhe për shërbime dhe aktivitete që ndërlidhen me menaxhim të pandemisë (menaxhmenti dhe personeli esencial qeveritar dhe komunal nga këta sektorë: shëndetësi, siguri dhe administratë shtetërore)./arbresh.info/

Më poshtë keni fotot e realizuara nga fotografi Irfan Krasniqi.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara