Kështu duket Karaçeva sot pas rrënimit të kazinove

16:19 | 19 Shtator 2020

Aksioni i mbrëmshëm i institucioneve të Kosovës në fshatin Karacëvë, komuna e Kamenicës, ku u shkatërruan grupe kriminale që dyshohej se për një periudhë të gjatë kohore kishin ushtruar trafikim me qenie njerëzore, prostitucion, kontrabandë, organizim i lojërave të fatit dhe keqpërdorim i detyrës zyrtare, raporton arbresh.info

Arbresh.info sot ka vizituar Karaçevën për të parë nga afër gjithë procesin e rrënimit të Kazinove.

Kujtojmë se, gjatë aksionit të mbrëmshëm në fshatin Karacevë, u arrestuan 35 persona, në mesin e tyre ishin edhe 12 zyrtarë policor të Policisë së Kosovës.

Arbresh.info ka arritur të siguroj emrat e 12 zyrtarëve policor që mbrëmë përfunduan në pranga në Karaçevë, nën dyshimin për përfshirje në keqpërdorim të detyrës zyrtare. /arbresh.info/

Kështu duket ambienti përmes fotografive:

Lexo edhe:

EKSKLUZIVE/Këta janë zyrtarët policorë që u arrestuan mbrëmë në Karaçevë

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara