Katër pacientë në gjendje të rëndë nga gripi

12:34 | 21 Janar 2020

Trembëdhjetë raste me gripin Influenca A janë konfirmuar në Klinikën Infektive në QKUK ndërsa katër pacientë gjenden në gjendje të rëndë.

Kështu ka bërë të ditur për arbresh.info Sadije Namami, Infektologe në Klinikën Infektive në QKUK.

“Në Klinikën Infektive deri me tani kemi të konfirmuar 13 raste me Influencën A, ndërsa momentalisht i kemi 4 pacientë në gjendje të rëndë me kujdesin intensiv: 3 të konfirmuar dhe i fundit në pritje të rezultatit”, ka treguar ajo./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara