Kabashi: Paga e kryeministrit prej 1500 euro është e vogël dhe e padinjitetshme

12:12 | 12 Shkurt 2020

Njohësi i çështjeve politike, Bekim Kabashi ka reaguar pas vendimit të kryeministrit, Albin Kurti për uljen e pagave në Qeveri .

Kabashi përmes një postimi në “Facebook”, ka thënë se paga e kryeministrit 1500 euro është e vogël dhe e padinjitetshme për atë cfarë ai përfaqëson, shkruan portali arbresh.info

Postimi i tij i plotë:

Ndryshe në këtë mbledhje i pari i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti shfuqizoi edhe disa vendime të paraardhësit të tij, Ramush Haradinajt duke përshirë këtu edhe vendimin për rritjen e pagave në Qeveri. /arbresh.info/

Qeveria Kurti pa koordinator nacional

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara