Jusuf Thaçi emërohet zëvendësministër i Arsimit

13:12 | 13 Shkurt 2020

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti,  ka emëruar sot, Jusuf Thaçi, Zëvendësministër në Ministrinë e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit.

Duke i uruar punë të mbarë, kryeministri Kurti, ka thënë se përgatitja profesionale e Thaçit  do t’i ndihmojë shumë Ministrisë së Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit,  dhe se kontributi i tij në këtë institucion është më së i nevojshëm./arbresh.info/

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara