Ja kush e organizoi lojën “Ludo” në Skënderaj

16:35 | 15 Shkurt 2019

Loja “Ludo”, e cila është përhapur me të madhe në rrjetet sociale, është bërë pjesë e aktiviteteve festive në Skënderaj për 17 shkurtin Ditën e Pavarësisë.

Ideja për organizimin e një loje të tillë ka qenë e vajzës nga komuna e Skënderaj, Orgesa Deliu, raporton arbresh.info

Orgesa Deliu pjesë e qendrës rinore në këtë komunë kishte dhënë idenë për këtë lojë.

“Ka qenë ideja ime dhe ia kam shprehur Benif. Ai na ndihmon shumë. Interesim ka pasur shumë dhe kemi edhe pjesëmarrës dukë pritur. I kemi 10 fitues dhe ata e bëjnë garën mes vete në fund, pastaj zgjidhen fituesit. Çmimet janë simbolike si libra. Komuna na ka përkrahur në idenë tonë”, ka thënë ajo./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara