Hoyt: Qeveria PDK-LDK dështoi, jemi të gatshëm të punojmë me këdo që i bën numrat

17:56 | 19 Korrik 2017

Zëvendës ndihmës sekretari amerikan për çështje evropiane dhe euroaziatike Hoyt Brian Yee ka thënë se komuniteti ndërkombëtar do të mbështesë çdo qeveri të zgjedhur në mënyrë të ligjshme në Kosovë, por se ajo duhet të jetë serioze.

“Mendoj se mesazhi i Quintit, përfshirë Shtetet e Bashkuara janë të gatshëm të fillojnë punën me qeverinë e re të Kosovës, për të arritur atë që populli i Kosovës e ka dashur gjithmonë, por për fat të keq qeveria e mëparshme nuk pati sukses, tha ai në një intervistë për Zërin e Amerikës.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara