Hidhet shorti në UEFA Ligë të Kampionëve

12:14 | 17 Mars 2017

Sot (e premte) është hedhur shorti në UEFA Ligë të Kampionëve.

Në eventin e zhvilluar në selinë e UEFA-së në Nyon të Zvicrës, tetë gjigantët evropian kanë mësuar rivalët e tyre pas kualifikimit në çerekfinale, shkruan portali arbresh.info.

Atletico Madrid, Barcelona, Bayern Munichen, Borussia Dortmund, Juventus, Leicester City, Monaco dhe Real Madridi janë skuadrat që kanë arritur të kualifikohen në fazën tjetër pas ndeshjeve të xhiros së 1/8-së.

Ndeshjet ndërmjet skuadrave:screenshot_2

Ndeshjet e para do të zhvillohen më 11 dhe 12 prill, ndërsa ndeshjet kthyese zhvillohen më 18 dhe 19 prill./arbresh.info

Lajmet më të lexuara