Haxhiu: Po përgatisim kallëzim penal ndaj kryetarit Beqir Kalludra

11:49 | 7 Dhjetorë 2017

Deputetja dhe e akuzuara e këtij rasti Albulena Haxhiu në seancën që po zhvillohet është ankuar ndaj kryetarit të trupit gjykues, Beqir Kalludra për mos lejimin e disa pyetjeve të tyre ndaj dëshmitarit Haxhiu, raporton arbresh.info.

Ajo tha se ndaj kryetarit Kalludra po përgatisin kallëzimin penal.
“Jemi duke përgatitur kallëzimin penal dhe shumë shpejt do ta dorzojmë”, tha Haxhiu.

Kryetari i ftoj ata që këtë ta bëjnë kur të duan nëse mendojnë që kanë të drejte.

“Bëjeni sa më shpejt se më vonë po i bini pishman” u shpreh Kalludra.
Pas kësaj kryetari nuk e lejoj Haxhiun të vazhdojë me pyetje të tjera ndaj dëshmitarit, duke thënë se pyetjet e saj janë jo relevante për rastin./arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale