Haradinajn merr urim nga homologu belg

15:22 | 11 Nëntor 2017

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pranuar urim nga Kryeministri i Belgjikës, Charles Michel.

Më poshtë urimi i plotë:

I nderuar zotëri Kryeministër, i nderuar koleg,

Kam nderin të ju përgëzoj për emërimin tuaj si Kryeministër i Republikës së Kosovës.

Në emër të Qeverisë së Belgjikës, ju dëshiroj sukseset më të mira, veçanërisht në konsolidim të institucioneve, të sundimit të ligjit dhe të zhvillimit ekonomik të Kosovës, poashtu në fuqizimin e stabilitetit të shtetit tuaj, si dhe në thellimin e bashkëpunimit rajonal.

Belgjika, poashtu, shpreson që Kosova të vazhdojë të shënojë progres në thellimin e marrëdhënieve më të ngushta me Bashkimin Evropian.

I juaji sinqerisht,

Charles Michel

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara