Haradinaj uron myslimanët për muajin e Ramazanit

19:49 | 15 Maj 2018

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj ka uruar gjithë myslimanët me rastin e fillimit të muajit të shenjtë të Ramazanit.

“Me rastin e fillimit të muajit të Ramazanit, besimtarëve të fesë islame, u shpreh urimet më të sinqerta, me dëshirën që ky muaj të sjellë më shumë të mira shpirtërore, begati dhe mirëqenie. Lë të shërbejë ky muaj për forcimin e ndjenjës së flijimit, vetëpërmbajtjes, mëshirës, afrimit dhe faljes mes njerëzve. Agjërim të lehtë!”, shkruan Haradinaj në Facebook.

Shpërndaje në rrjete sociale