Grenell pas takimit me Kurtin: Po mundohem të injoroj betejat politike

10:59 | 23 Janar 2020 | Vlora Selimi

I dërguari i posaçëm i SHBA-ve për dialogun Kosovë -Serbi,  Ambasadori Richard Grenell, pas takimit me liderin e Vetëvendosjes, Albin Kurti, tha se po mundohet të injorojë betejat politike.

“Po mundohem të injoroj betjeta politike dhe do të kërkoj nga çdo liderë në Kosovë që të qojë përpara agjendën e zhvillimit ekonomik. Duhet të hidhet poshtë fushata e Serbisë për mos njohje të Kosovës, dhe e bartë këtë mesazh në Beograd po ashtu”, deklaroi Grenell pas takimit, raporton arbresh.info.

Grenell do të takohet edhe me liderin e LDK-së, Isa Mustafa./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara