Grashticë, me vello shkon për të votuar

18:08 | 6 Tetor 2019

Kjo e diel e 6 tetorit 2019, është e veçantë por edhe aq e tensionuar për shumëkë.

Për dikë në mbarë botën sot mund të jetë ditë e zakonshme, disa mund të festojnë, por e gjithë Kosova është në zgjedhje.

Mirëpo po në këtë ditë zgjedhjesh disa kanë zgjedhur edhe të martohen, e detyra si një qytetare e Kosovës ka bërë që një grua të hedh votën e saj e veshur me vello, njofton Klan Kosova.

Këtë e dëshmon edhe një fotografi e arritur në adresë të Klan Kosovës, ku bëhet e ditur që kjo nuse votoi në fshatin Grashticë të Prishtinës, ndërsa dhe po mbante ceremoninë e martesës së saj.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara