Gjyshinca i VV-së takohet me zyrtaren në Departamentin e Shtetit Amerikan, flasin për Kosovën

23:44 | 14 Shtator 2020

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Gazmend Gjyshinca, ka takuar përgjegjësen për Kosovën në Departamentin Amerikan të Shtetit, Wendy A. Rejan.

Gjyshinca ka thënë se në takim me Rejan, kanë biseduar për çështjet e Kosovës.Ai ka shtuar se “vitet që kemi përpara janë vitet e një pune serioze për një reformim të mirëfilltë e ecje përpara për Republikën e Kosovës”.

Shkrimi i plotë:

Sot kisha kënaqësinë ta takoj e të bashkëbisedoj me Wendy A. Rejan, përgjegjëse për Kosovën në Departamentin Amerikan të Shtetit.Vitet që kemi përpara janë vitet e një pune serioze për një reformim të mirëfilltë e ecje përpara për Republikën e Kosovës. Për pasojë do të jenë vitet e marrëdhënieve edhe më përmbajtësore në mes dy shteteve tona. Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Sot kisha kënaqësinë ta takoj e të bashkëbisedoj me Wendy A. Rejan, përgjegjëse për Kosovën në Departamentin Amerikan të…

Publiée par Gazmend Gjyshinca sur Lundi 14 septembre 2020

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara