Gazetari anglez: Ja çka ndodhi në fund në ndeshjes në ‘Fadil Vokrri’

20:49 | 17 Nëntor 2019

Gazetari i njohur anglez, Henry Winter, ka komentuar atë se çka ndodhi në fundin e ndeshjes Kosova – Anglia, në “Fadil Vokrri”.

Kosova pësoi humbje të thellë, 4:0 në shtëpi nga Anglia.

Një nga gazetarët më të njohur britanikë, Henry Winter, ka treguar për transparentin e tifozëve të Kosovës, ku shkruhej “Faleminderit”.

“Tifozët kosovarë ngrisin banerin ‘faleminderit’ derisa Anglia po shkonte për të falënderuar tifozët pas fitores 4:0. Kane dhe lojtarët e tjerë duartrokiten”, ka shkruar gazetari i ‘The Times’.

Para ndeshjes tifozët kosovarë kanë ngritur flamuj të Anglisë, kur po intonohej himni i ‘Tre Luanëve’.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara