Flamujt në gjysmështizë për të nderuar figurën e ish-presidentit amerikan George H.W.Bush

09:15 | 5 Dhjetor 2018

Sot në Kosovë është ditë zie për të nderuar figurën e ish-presidentit amerikan George H.W.Bush.

Flamuri shtetëror i Republikës së Kosovës është vendosur në gjysmështizë në objektet shtetërore të Republikës së Kosovës.

Përmes fotografive sjellim flamujt në gjysmështizë para Kuvendit dhe Komunës së Prishtinës, shkruan arbresh.info.

Po ashtu, në shenjë respekti, mirënjohje dhe vlerësimi për veprimtarinë politike të ish presidentit amerikan, George H.W Bush, Ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi ka vendosur që sot në orën e parë të mësimit në të gjitha shkollat e Kosovës të mësohet për raportet Kosovë-Shtetet e Bashkuara të Amerikës./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara