Fillon takimi i mbyllur mes Thaçit e Grenell, i dërguari i SHBA-ve për dialog me Serbinë

13:04 | 9 Tetor 2019 | Agnesa Çitaku

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur në një takim Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-së, Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin, Richard Grenell.

Takimi ka qenë i mbyllut për medie ndëssa janë lejuar vetëm të marrin pamje.

Ndryshe para disa ditësh presidenti i Shteteve  të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump zgjodhi ambasadorin amerikan në Gjermani, Rixhard Gremell  të dërguar të administratës së tij në dialogun mis Kosovë dhe Serbinë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara