Fillon protesta e OVL-UÇK-së me moton “Në mbrojtje të Luftës Çlirimtare”

12:08 | 9 Korrik 2020

Një nga një po zënë vendet më distancë nga njëri tjetri. Ritmit të rreshtimit po i rikthehen pas 22 vitesh.

Ndonëse tash jo për të luftuar, ata që dikur dhanë edhe gjymtyrët për liri sot kanë dalur ta ngrisin zërin kundër aktakuzës së Gjykatës Speciale ndaj Presidentit Hashim Thaçi e Kryetarit të PDK-së Kadri Veseli.

Më flamuj në duar organizata e OVL-së kanë dalur sot në sheshin e Prishtinës për të protestuar kundër kësaj aktakuze.

Pandemia ka ndryshuar protestën e tyre. /arbresh.info/

🔴#LIVE: Organizata e Veteranëve të Luftës organizon protesta në kundërshtimi ndaj propozim-aktakuzës së Gjykatës Speciale ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi dhe Kadri Veseli

🔴#LIVE: Organizata e Veteranëve të Luftës organizon protesta në kundërshtimi ndaj propozim-aktakuzës së Gjykatës Speciale ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi dhe Kadri Veseli

Publiée par Arbresh.info sur Jeudi 9 juillet 2020

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara