Fermerët bllokojnë rrugën, policia nuk i lejon të vazhdojnë protestën

13:28 | 29 Shtator 2020

Rruga iu ndal në gjysmë.

Para tyre kordoni i njësisë speciale e Policisë së Kosovës po i vëzhgon.

Urdhri vije që fermerëve të ardhur nga e tërë Kosova mos te ju lihet të kalojnë qendrës deri te Qeveria e Kosovës aty ku ata kanë destinacionin që në shenjë proteste të derdhin qumështin.

Më të parë se gjerat kanë ndryshuar vendimi i fermerëve është që mos të kthehen prapa, raporton portali arbresh.info.

Janë këta fermerët të cilët kanë paraparë që sot të protestojnë pranë Qeverisë së vendit.

Por gjërat duke se do të ju mbesin më gjysmë.

Ndonëse Policia nuk po i lejon të qarkullojnë ata janë të bindur të qëndrojnë në mes të rrugës dhe të bllokojnë kalimin e automjeteve deri sa t’i lejojnë të kalojnë.

Ndryshe kryeministri i vendit, Avdullah Hoti u zotua t’i ndihmojë përpunuesit e qumështit me produktet që tashmë kanë në stok./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara