Familjarët e heronjve ndezin flakadanin e “Flakës së Janarit” | arbresh.info
15967583-1595108463839534-2141463243-o

Familjarët e heronjve ndezin flakadanin e “Flakës së Janarit”

Familjarët e heronjve Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha kanë bërë ndezjen e flakadanit për nder të manifestimit “Flaka e Janarit” që mbahet çdo vit në Gjilan.

Në sheshin “Agim Ramadani” në këtë qytet përfndoi edhe aktiviteti për ditën e sotme të manifestimit tradicional që do zgjas deri më 17 janar.

Gjatë ditës ka pasur aktivitete për nder të këtij manifestimi. Komuna e Gjilanit ka organizuar një takim me familjarët e dëshmorëve , janë bërë homazhe tek varrezat e dëshmorëve si dhe kanë vizituar kazermën e FSK-së./KosovaPress/
Leave a Reply