Familja e Bajram Rexhepit e tronditur, bëhet gati për të pritur trupin e të ndjerit (VIDEO)

15:43 | 21 Gusht 2017

Familjarët e ish-kryeministrit Bajram Rexhepi janë të tronditur nga vdekja e të dashurit të tyre dhe janë mbledhur për të pritur arritjen e trupit të tij nesër nga spitali i Turqisë, atje ku ndërroi jetë sot në mëngjes.

Kështu ka bërë të ditur për Arbresh.info, Ylber Durmishi, një prej bashkëpunëtorëve më të ngushtë të të ndjerit Rexhepi.

Durmishi ka folur në detaje për mikun e tij duke nisur me punën që bënte si mjek në kohë lufte, zgjedhjen e tij si kryeministër i parë në Kosovën e pasluftës dhe shumë veprimtari të tjera të tij.

Ai ka thënë se familjarët e ish-kryeministrit kanë qenë të përgatitur për humbjen e kryefamiljarit të tyre pasi gjendja i ishte rënduar shumë kohëve të fundit.

Trupi i Rexhepit do të vijë në Kosovë nesër në mëngjes. Ai do të varroset në varrezat e dëshmorëve në fshatin Shipol të Mitrovicës ndërkohë që ora e saktë e varrimit nuk është caktuar ende.

Shikoni rrëfimin e plotë të Durmishit në videon më poshtë./arbresh.info.

20992516_1818426138175380_5762947366718667579_n 20914360_1818425901508737_1166170116234761678_n 20914698_1818425944842066_2862827142945719690_n 20915207_1818426044842056_4918522463969283987_n

https://www.facebook.com/arbresh.info/videos/1517497204982033/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara